علت صدای زیاد پمپ آب چیست؟

علت صدای زیاد پمپ آب چی میتونه باشه؟

برای جواب این سوال ،این مطلب و تا آخر مطالعه کنید.

یکی از مشکلاتی که بیشتر مشتریان درگیر آن هستند ، صدای زیاد پمپ آب هست و به دنبال این هستند که پمپ آب بی صدا خریداری کنند،به هیچ عنوان چیزی به اسم پمپ آب خانگی بی صدا نداریم .

تمامی پمپ ها با برند های مختلف و قدرت های مختلف میزانی صدا تولید میکنند ،برخی از پمپ ها صدای کمتری دارند و برخی صدای بیشتری تولید میکنند.

بخشی از صدای پمپ کاملا نرمال می باشد و طبیعی است که چاره ای جز کنار آمدن با این صدارو ندارید،اما گاهی این صداها ،به صداهایی ناهنجار و گوش خراش تبدیل میشوند که میتونه علت های مختلفی داشته باشه. در ادامه ی این مطلب به علت های صدای غیر طبیعی پمپ آب میپردازیم.

  • شافت پمپ دارای بلبرینگ می باشد ،خرد شدن بلبرینگ میتواند صدای زیادی تولید کند .
  • نصب نامناسب پمپ یکی از دلایل ایجاد سروصدای زیاد پمپ مباشد (کف پمپ به هیچ عنوان نباید شنی یا خاکی باشد – کف پمپ باید کاملا صاف باشد طوری که وزن کل پمپ روی هر ۴پایه پمپ تقسیم شود )
  • شکستن پروانه روی شافت نیز از دلایل صدای زیاد پمپ میباشد که وظیفه ی انتقال آب از لوله هارو دارد.
  • دلایلی مانند نقص فنی در بلبرینگ،دمای بیش از حد باعث شکستن پروانه می شود.
  • برخی از مشکلات و نقص های فنی میتواند به الکتروموتور آسب برسونه که آسیب دیدن الکتروموتور هم باعث ایجاد سروصدای غیر طبیعی در پمپ میشود .
  • اگر تمامی لوله های پمپ باز باشند به طور صحیح و نرمال کار میکند و مشکلی بوجود نمیاد اما ممکن است به مرور زمان دیوارهای مجاری لوله ها رسوبات بگیرد و باعث مسدود شدن پمپ آب میشود و صدای زیادی تولید میشود.
  • گاهی پوسته ی پمپ زنگ میزند و باد میکند که این موضوع هم از دلایل این مشکل میباشد .

در بعضی از برندها به دلیل پایین بودن متریال در ساخت این پوسیدگی رخ میدهد .پروانه با قسمت باد شده برخورد میکند و صدای زیادی ایجاد میشود.

اگر این اتفاق برای شما رخ داده باید قسمت های زنگ زده را از بین ببرید و تمامی قسمت هارو با ضد زنگ بپوشانید .

و در نهایت به سرویس شدن پمپ اهمیت بدید اگر باز هم صدای طبیعی پمپ اذیتتون میکنه میتونید با استفاده از اکوستیک و شانه ی تخم مرغ مکعب بسازید و عایق صوتی درست کنید.

نظراتتان برایمان مهم است، فراموش نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.